Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach

Monitoring mediów

Producenci aby być konkurencyjni na rynku liczą koszty produkcji, więc systemy monitoringu i rozliczania zużycia mediów, szczególnie ujętych we wskaźniku jednostkowego zużycia na produkt, stają się koniecznością nie tylko dla dużych, ale także średnich przedsiębiorstw. Asix wyposażony w długą listę drajwerów komunikacyjnych do liczników energii elektrycznej, liczników gazu, wody i ciepła, przetworników pomiarowych przepływu mediów różnego rodzaju doskonale wspiera zarządzanie zużyciem mediów w zakładach przemysłowych, gospodarce komunalnej, budynkach. Dane z liczników są rejestrowane przez wydajny historian, także z możliwością ściągnięcia post-factum zarejestrowanych stanów, gdy bieżący dostęp do liczników był niemożliwy, co zdarza się w przypadku sieci rozległych. Dane bieżące i historyczne mogą być oczywiście prezentowane na schematach wizualizacji, wykresach, trendach i raportach. Całe bogactwo narzędzi systemu Asix do analizy danych bieżących i historycznych stoi do dyspozycji.                   .
 
Moduł Strażnika Mocy pozwala monitorować bieżące zużycie wybranych mediów (np. energii elektrycznej, gazu) i na podstawie prognozy alarmować z wyprzedzeniem zagrożenie przekroczenia mocy zamówionej, które pociąga za sobą dotkliwe opłaty dodatkowe na rzecz dostawcy energii/gazu. W innym scenariuszu, Moduł Strażnika może nadzorować prawidłową sytuację w procesie produkcyjnym, kontrolując zużycie mocy w stosunku do mocy zadanej wynikającej z prawidłowego jej poziomu dla określonego planu produkcyjnego.    

Moduł Sydel4Asix umożliwia rozbudowane rozliczanie zużycia mediów energetycznych.  Sydel4Asix integruje z systemem Asix oprogramowanie SYDEL Energia opracowane przez firmę Technicon Sp. z o.o. z Gliwic. Jest to wyspecjalizowany moduł z wbudowanymi funkcjami sporządzania bilansów, rozdzielników i raportów, z uwzględnieniem wszystkich możliwych układów taryfowych (w tym z historią zmian taryf cenników), przekrojów czasowych, rodzajowych, własnościowych i lokalizacyjnych. Pozwala tworzyć bilanse,  raporty  i  zestawienia  dla  danych  dostarczanych  z systemu Asix. Umożliwia uzupełnianie danych o tzw. odczyty "ręczne" liczników, dane zryczałtowane oraz agregaty wszystkich typów, a także posiada zaimplementowane tablice termodynamiczne.

Wykres pracy miernika
Wykres pracy miernika