Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach

Pomiary analogowe i sygnały binarne

Bieżące wartości pomiarów mogą być przedstawiane w postaci liczbowej lub graficznych obiektów, prezentujących pomiar w postaci analogowej. Mierniki w postaci słupków lub kołowych mierników wskazówkowych można swobodnie dopasować do potrzeb aplikacji, również do czytelnego sygnalizowania stanów niebezpiecznych i nienormalnych. Zazwyczaj w aplikacjach stosuje się stacyjki pomiarów, czyli małe okna z syntetyczną informacją o bieżącym stanie pomiaru, wartościach limitów technologicznych (z możliwością ich zmiany), wykresem historii zmian; tak więc pomiary mogą być zaprezentowane w różnej postaci i w wielu miejscach aplikacji. 

Aplikacja to nie tylko pomiary analogowe, to również sygnały binarne do odzwierciedlania stanu urządzeń i sterowania nimi. I one mogą być rejestrowane, a później przeglądane i analizowane przez operatora. Sygnały binarne to np.: informacje o napędach, stanie załączenia, otwarcia, gotowości elektrycznej, przekroczenia krańcówek. Ekonomiczna transmisja danych dwustanowych, ułożonych w słowa 16-, 32- lub 64-bitowe, wizualizacja stanu urządzeń za pomocą różnorodnych obiektów dyskretnych, sterowanie pojedynczymi bitami składają się na obraz tego, co Asix na bieżąco może uczynić z sygnałami binarnymi, najczęściej zebranymi w logiczną całość w postaci tzw. stacyjek napędów. Akcja operatora polegająca na wprowadzeniu wartości w polu sterowania stacyjki czy np. wyselekcjonowaniu określonego pola (przycisku) powoduje wysłanie wartości (komendy) do sterownika wprost lub po dodatkowym potwierdzeniu. 

Bogata paleta elastycznych obiektów wizualizacyjnych pozwala na konstrukcję przejrzystej i funkcjonalnej aplikacji, wyposażonej w ergonomiczne formy prezentacji danych. Na podkreślenie zasługuje możliwość tworzenia przez projektanta aplikacji własnych obiektów.