Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach

Publikowanie w sieci

Aplikacje Asix.Evo zaprojektowane w trybie okienkowym Windows mogą być bez trudu opublikowane w sieci oraz Internecie, i wykonywane bez jakichkolwiek ograniczeń w oknie przeglądarki. Nie jest wymagana żadna konwersja aplikacji a jej funkcjonalność również nie ulega ograniczeniu. Webowe wersje aplikacji, publikowane na serwerze Internetowych Usług Informacyjnych (IIS) w technologii XBAP, działają z najnowszymi przeglądarkami Internet Explorer oraz Mozilla Firefox, Google Chrome i Opera; w tych ostatnich po zainstalowaniu darmowego dodatku IE Tab, zapewniającego tryb zgodności z IE.

Zawarty w pakiecie Asix Webowy Portal Informacji Procesowych (AsPortal) jest gotową do natychmiastowego użycia uniwersalną aplikacją webową, która pozwala przeglądać bazę zmiennych, wartości bieżące, dziennik alarmów, przebiegi archiwalne na urządzeniach wyposażonych w dowolną przeglądarkę (w tym pracujących pod kontrolą systemów Microsoft, Android, iOS lub Linux). 

Dostępność darmowego klienta Microsoft Remote Desktop (RDS) dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android firmy Google oraz iOS firmy Apple umożliwiło wykorzystanie pulpitu zdalnego komputera (hosta pracującego pod kontrolą systemu Windows) przez większość dostępnych na rynku urządzeń mobilnych. Podłączenie do hosta za pośrednictwem usługi zdalnego pulpitu pozwala uruchamiać zainstalowane na nim oprogramowanie - w szczególności system Asix.Evo. W tym trybie aplikacje Asix są dostępne z pełną funkcjonalnością na tabletach i smartfonach, identycznie jak na tradycyjnym terminalu Windows. Wystarczy zakup odpowiedniej liczby licencji AsixRDS.  

Schemat konfiguracji systemu Asix RDS w klastrze
Schemat konfiguracji...