Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach

AsLogger - rejestrator szybkozmiennych serii pomiarowych

AsLogger to licencja rejestratora szybkozmiennych serii pomiarowych, służącego do rejestrowania, archiwizacji i analizy serii pomiarów, w których próbki pomiarów opatrywane są stemplem czasu z dokładnością do 1µs. Pomiary mogą być wykonywane przez karty analogowo-cyfrowe bezpośrednio kontrolowane przez aplikację Asix lub autonomiczne urządzenia pomiarów / rejestracji posiadające łącze z komputerem PC, w tym sterowniki programowalne oraz zabezpieczenia elektryczne. AsLogger wspomaga analizę eksperymentów pomiarowych charakteryzujących się zbieraniem serii o dużej rozdzielczości. Dane serii pomiarowych pobierane są z urządzenia rejestrującego, wstępnie przetwarzane i zapisywane w bazie danych SQL.

Program AsTrend umożliwia wyświetlanie przebiegów serii pomiarowej modułu AsLogger w postaci wykresów lub tabeli. Możliwe jest jednoczesne wyświetlanie przebiegów AsLogger i innych rodzajów przebiegów obsługiwanych w programie AsTrend.
Analiza danych może odbywać się zarówno na tym samym komputerze, na którym odbywa się rejestracja jak i na stanowiskach sieciowych. Dostęp do danych w bazie AsLogger możliwy jest również z poziomu dowolnych programów posiadających interfejsy ODBC lub OLE DB/ADO.

AsLogger obsługuje pobieranie danych z serwera OPC co pozwala obsłużyć dowolne urządzenie spełniające wymogi otwartych standardów wymiany danych. Obsługiwane są także karty kontrolno-pomiarowe oraz sprzęt pomiarowy USB firmy Advantech, których dane pomiarowe mogą być odczytywane w trybie ‘Fast AI Transferring’ (Interrupt Transferring lub DMA Transferring), przy użyciu biblioteki ADSAPI firmy Advantech. AsLogger obsługuje również rejestratory sprzętowe MUPASZ 2001G, MUPASZ 07, MUPASZ710 oraz urządzenia rodziny MultiMuz.

Wśród dostępnych urządzeń rejestrujących znajduje się Symulator karty z wejściami analogowymi, który umożliwia zaznajomienie się z funkcjami programu bez przyłączania urządzenia rejestrującego. 

 

Przykład zastosowania